Doskonały i modernistyczny Kraków

Jednym z trudnych wyzwań w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli poprawić wygodę mieszkańców jak również usprawni całokształt gospodarki miasta.

Spośród pozostałych gmin, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.